دسته‌بندی نشده

کاربرد جلو پنجره ماشین چیست؟

جلو پنجره نقش مهمی رو در رابطه با عملکرد فنی خودرو بر عهده داره. به خصوص در رابطه با خنک‌کردن موتور و رادیاتور که از گرمای بیش از حد یا همون داغ کردن ماشین جلوگیری بشه. اما امروزه طراحی جلو پنجره ماشین، بیشتر از اینکه جنبه فنی داشته باشه به هدف طراح درباره ظاهر خودرو مربوط میشه.

چرا ماشین‌ها به جلو پنجره نیاز دارند؟

در کنار عملکرد‌های واضحی مثل خنک شدن موتور و تهویه، جلو پنجره می‌تونه کاربرد‌های مفید دیگه‌ای هم داشته باشه. مثلا شبکه‌ی گریل میتونه به عنوان جایی برای مخفی شدن دوربین‌ها در نظر گرفته بشه. در طراحی برخی از شرکت‌ها مشاهده کردیم که از جلو پنجره استفاده‌های بهینه‌ای در جهت سیستم جلو گیری از تصادف صورت گرفته و در برخی دیگر از ماشین‌ها آپشن‌های کمکی آف-رود رو در ناحیه جلو پنجره مشاهده کردیم. اما بیشتر از هر مورد دیگه‌ای جلو پنجره نقش اساسی خودش رو در زمینه طراحی ظاهر و به بیان بهتر امضای برند کمپانی بر روی بدنه خودرو ایفا می‌کنه و این مورد بیشتر از هر چیز دیگه‌ای میتونه خریدار‌هارو به خودش جذب کنه.

تاثیر جلو پنجره در عملکرد فنی

جلو پنجره از جهات زیادی می‌تونه در بهبود بخشیدن به عملکرد فنی خودرو مفید باشه. عوامل زیادی مثل ارتفاع و عرض، جایگیری

bonus new member

جلو پنجره، موقعیت نسبت به موتور، شیب و غیره همگی میتونن تاثیر‌های زیادی رو در رابطه با تهویه، سیستم سرمایش موتور و حتی ایرودینامیک خودرو داشته باشن و بازدهی خودرو رو بالا ببرند. البته امروزه شرکت‌های هستند که جلوپنجره رو به حالت تطبیقی طراحی می‌کنند. به طوری که در سرعت‌های مختلف نسبت به نیاز دمایی خودرو، جلو پنجره به میزان لازم، به طور خودکار باز یا بسته میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *